KUIDAS HOOLDADA JURA PIIMAVAHUSTAJAT?

Kuigi Jura kohvimasinad on nii tehniliselt kui ka esteetiliselt vaieldamatult hästi valmistatud ja väga hästi disainitud, võib alati esineda probleeme.

Seega siinkohal püüame koostada nimekirja levinumatest probleemidest millega kasutaja JURA kohvimasina hooldamisel ja kasutamisel kokku puutub ning loodetavasti mõned kasulikud juhised probleemi lahendamiseks või tuvastamiseks.

Probleemid piimaga

Piim ei voola

Kahtlemata on kõige sagedasemaks probleemiks piim! Ja tegelikult ei ole see üllatus, kui võtta arvesse, et tegemist on värske piimatootega, mida tuleb hoida jahedas, et vältida selle halvaks minemist.

JURA piimavahustajaKui Teie masinal on masina külge monteeritud Jura piimavahusti peate selle hoidma piimajääkidest puhtana, et see jätkaks ilusa peene vahu tegemist, mis on vajalik cappuccino ja macchiato valmistamiseks. Lisame allapoole mõned pildid vahustite tüüpidest ja kuidas need puhastamist vajavad. Kümnel juhul üheksast on põhjuseks mis piimavahustaja enam korralikult ei vahusta läbivoolukäikud ummistunud kuivanud piima jäägid. Vahustajas väljub leige piim või kehvamal juhul üksnes kuum aur.

Kui espressomasinal on vahusti, mis ei tee auru? See on eraldi teema, millega tuleb tegeleda hiljem- hetkeks eeldame, et Teie Jura kohvimasina piimavhustaja teeb auru ja kas piim ei voola VÕI piim voolab, kuid ei ole kuum või vahune!

Allolev video on abiks enamiku tavavahustite puhul.

Kui vahustajast piim ei voola, peate piimavahusti osadeks lahti võtma (vt allpool), kontrollima ja puhastama igat osa põhjalikult ning võimalikest kohtadest läbi puhuma, kuni olete nende puhtusega rahul. Seejärel pange see ettevaatlikult uuesti kokku ja proovige veelkord.

Mõnikord võib kena voolamise asemel piim tulles “puristada” sõltumata sellest, et olete hoolikalt kõik läbivoolukäigud puhastanud, võib see olla tingitud õhulekkest. Eelkõige võivad mudelite Z5/Z7/Z9 vahustid vanusega lõheneda ning lasta sisse õhku, mis vähendab piima imemise võimet ja põhjustab tugevat piima pritsimist.

Kui kohvimasinast piim voolab, kuid ei ole enam vahune, siis see on tingitud sellest, et õhu sisselaske otsik on kas määrdunud, ummistunud või lihtsalt vana ning vajab väljavahetamist või läbivoolu regulaator on blokeeritud. Õhu sisselaske otsik asub sõltuvalt Teie masinast erinevates asukohtades, kuid on alati osa vahustaja komplektist – selle ülesanne on lasta piimaga koos sisse väike kogus õhku, mis tekitab vahustumist – õhuotsikul on kummist teravikuline detail, mis peaks pigistamisel avanema.

Eemaldatavate regulaatoritega vahusteid peab seestpoolt kontrollima, et käikudes ei oleks piimajääke

Allpool on pildid kahte tüüpi piimavahustist, millel on kujutatud spindel, mis on enamikel manuaalsetel vahustitel (millel on ees asetsev regulaator või lüliti, mida keerates saab valida vahuga piima või vahuta tavalise kuuma piima vahel) eemaldatav , võtke regulaator pöidla ja nimetissõrme vahele, eemaldage põhikorpusest ning kontrollige läbivoolu käike ja puhastage vastavalt vajadusele – mõnel on ka läbivoolu käigus väike auk.

Katlakivi eemaldamise võimalust ei kuvata

Enamike Jura masinate puhul on hooldussüsteem seadistatud kas filtreerima või katlakivi eemaldama, see tähendab, et kui soovite katlakivi eemaldada ja Teie masin on kasutanud filtreid, pole katlakivi eemaldamise valikut menüüs saadaval. Katlakivi eemaldamise valiku taasaktiveerimiseks peab kõigepealt masinal filtri valiku/sätte muutma “Filter EI” (inglise keeles “Filter NO”), kui seda on muudetud, peaks katlakivi eemaldamise valik ilmuma hooldusmenüüsse filtri vahetamise valiku asemel – kui mitte, siis võib vaja olla katlakivi eemaldamise valiku taastamiseks masin kõigepealt välja ning siis uuesti sisse lülitada.

Kohvimasina hooldustarvikud osta mugavalt meie e-poest. Püsikliendile on alati soodsamad hinnad: https://espresso.ee/tootekategooria/jura-kohvimasinate-hooldusvahendid/

Võrdle