Kohvimasin tõrgub?

Siin on sulle 4 lihtsat lahendust!

Kui sinu Jura espressomasin veidi tõrgub, ei pea tegelikult kohe esindusse või edasimüüja poole pöörduma. Enamik levinud probleeme on võimalik väga lihtsalt ja kiirelt ise kodus lahendada ning sa ei pea aega kulutama kohvimasinaga mööda linna sõites. Siit leiad nipid ja lihtsad lahendused, kuidas oma kohvimasin taas tööle saada ning suurema vaevata jälle oma lemmikut espressot või cappuccinot nautida!

Kohvimasin ei vahusta piima korralikult.

JURA piimavahustaja

Selleks, et sinu kohvimasin alati ideaalselt kohevat piima valmistaks, on oluline piimasüsteemi regulaarne puhastamine. Kui mõni puhastus on aga vahele jäänud või masin on juba pikemat aega puhastamata, hakkab vananenud kleepuv piim vahustajat takistama.

  1. Selleks, et masin uuesti piimavahtu valmistaks, proovi esialgu teha korrapärane piimasüsteemi puhastus Jura puhastusgraanulitega. Vaata videost, kuidas seda teha: Piimasüsteemi puhastamine
  2. Kui Kohvimasin ikka korralikult piima ei vahusta, siis võta piimavahusti osadeks lahti ja pese ning loputa puhtaks. Pane piimavahusti uuesti kokku ning naudi vahust piimakohvi! Vaata videost, kuidas seda teha: JURA piimavahustaja loputamine

Nipp: Eriti tõhusaks puhastamiseks võid kõik piimasüsteemi lahti võetud osad panna Jura puhastusvahendi ja vee lahusesse mõneks ajaks ligunema. Peale seda tuleks kõik detailid loputada, et eemaldada seebi jäägid.

NB! kasuta alati vaid Jura sertifitseeritud  puhastusvahendeid. Osta piimasüsteemi puhastusgraanulid siit:

Piimasüsteemi puhastusvahend

Kohvimasin teatab, et vedelikusahtel puudub, kuigi tegelikult on see paigaldatud.

Kohvimasin võib anda teadet, et vedelikusahtel puudub, sest see ei saa vedelikusahtli tagaosas olevate klemmidega kontakti. See võib juhtuda aeg ajalt, kui sahtlit tühjendades on ühendusklemmide peale läinud kas kohvipuru või vett. Sellises olukorras aitab, kui sahtel uuesti eemaldada ning klemmid ära puhastada ja kuivatada. Samuti tuleks üle vaadata, ega pole kohvipuru sattunud kohvimasina sees olevatele  ühendusklemmidele.

Valmistamise ajal kohv ainult tilgub, mitte ei voola.

Seda probleemi põhjustab enamasti ummistus kohvimasinas, mis võib tekkida kahel põhjusel:

  • Süsteemi on kuhjunud katlakivi, mis ei lase veel korralikult voolata. See võib juhtuda näiteks siis, kui kohvimasinal on vee karedus seadistatud madalama taseme peale, kui vesi tegelikult on ning filter ei anna õigel ajal märku, et läbilaskevõime on ületatud, või filter on hoopiski unustatud õigel ajal vahetada.
  1. Selleks, et kohv uuesti ilusti voolama hakkaks, tuleks kohvimasinale teostada katlakivi pesu. Vaata videost, kuidas seda teha: Katlakivi pesu
  2. Lisaks tuleks välja vahetada filter. Osta jura Smart+ filtrid siit!
  3. Võimalusel võiks uuesti määrata vee kareduse ning vastavalt sellele seadistada uuesti ka kohvimasin.

NB! Enne katlakivi puhastuse tegemist eemalda kindlasti veepaagist filter ning jälgi alati masina etteantud juhiseid. Kasuta alati vaid Jura sertifitseeritud  puhastusvahendeid.

  • Kohvi jahvatusaste võib olla liiga peen ning kohvipuru on süsteemi ära ummistanud.
  1. Selleks, et seda vältida, vali kohvimasinal jämedam jahvatusaste. Loe jahvatusastmete kohta veel siit!
  2. Teosta kohvimasinale tavapärane puhastus. Vaata videot siit: Vaata videot siit!

NB! Kohvi jahvatusastet muuta vaid jahvatamise ajal (v.a. Product Recognising Grinder P.R.G. või Professional Aroma Grinder P.A.G.2+ veskite puhul). Seisval jahvatil jämeduse astme muutmine võib jahvati katki teha!

NB! Kasuta alati vaid Jura sertifitseeritud  puhastusvahendeid. Osta Jura 3-etapilised puhastustabletid siit!

Puhastustablett JURA

Masin palub lisada vett, kuigi veepaak on täis.

Selline olukord võib tekkida, kui veepaaki koguneb liiga palju katlakivi ning masina sensorid ei saa enam vee taset tuvastada. Selleks oleks vaja teostada katlakivi puhastus. Vaata videot eelmises punktis. Telli katlakivipesu tabletid siit!

Võrdle