JURA espressomasina ABC – piimasüsteemi puhastus

Jura E8 puhastusJura ainulaadne piimavahustamise tehnoloogia võimaldab valmistada vaid ühe nupule vajutusega suurepärase kvaliteediga erikohve nagu latte macchiato, cappuccino, espresso macchiato ja flat white. See võimekus on ka üks olulisi põhjuseid, miks Jura on nii paljude lemmik kohvimasinatootja. Et Jura piimavahustaja töötaks alati laitmatult, on selle eest vaja hoolt kanda. Tänu automaatsele puhastusprogrammile ja spetsiaalsele Jura puhastusvahendile on see imelihtne!

Korrapärasus on võti

Piima tuleb selle säilitamiseks hoida külmas (vaata ka Jura Cool Control piimakülmikuid siit) ning ka siis on selle säilivusaeg küllaltki lühike. Kui piim jääb pikemaks ajaks sooja seisma, muutub see paksuks ja hapuks, tekib ebameeldiv maitse ja lõhn. Pahaks läinud piim vahustaja osades annab halva maitse ka järgnevatele piimakohvidele. Samuti ei lase paksenenud piimast tekkinud ummistused vahustajal korralikult töötada ning vahustajast võib välja puhuda vaid kuuma auru.

Piimasüsteemi on lihtne töökorras hoida, kui puhastada seda korrapäraselt. Enamus Jura kohvimasinaid annavad märguande piimasüsteemi puhastamiseks peale iga piimaga kohvijooki. Kui jood piimakohvisid päevas mitu korda, piisab 1 süvapuhastusest päevas.

Jura kohvimasina puhastusPiimavooliku pikema eluea tagamiseks on siiski hea seda peale iga kasutamist loputada. Seda võib teha lihtsalt eemaldades vooliku ja loputades seda voolava leige veega. Samuti võib kasutada ka piimaportsjoni funktsiooni kasutades piima asemel puhast vett. Niimoodi loputab masin automaatselt kõik piimaga kokkupuutuvad osad.

Piimasüsteemi puhastustusgraanulid (pudel koos dosaatoriga), 180 gKasuta ainult spetsiaalset Jura puhastusvahendit!

Piimasüsteemi puhastuseks on oluline kasutada õrnatoimelisi, aga efektiivseid Jura puhastusgraanuleid. Jura piimasüsteemi puhastusvahend ei kahjusta piimatila ega vooliku materjali, eemaldab tõhusalt kõik piimarasvad ja -valgud. See vahend hoiab masina osad puhtad ja hügieenilised ning tagab ühtlaselt peene piimavahu! Jura uut puhastusvahendit on ka lihtne doseerida – 1 vajutusega mõõdab spetsiaalne kork täpselt õige koguse.

Jura piimasüsteemi puhastusKuidas piimasüsteemi puhastust teha? 

Piimasüsteemi puhastamiseks on Jura espressomasinatel sisse ehitatud spetsiaalne programm. Protsessi käivitamiseks on vaja vaid menüüst valida piimapuhastus ning järgida ekraanile ilmuvaid juhiseid. Kogu puhastus võtab aega umbes 2 minutit.

Vaata ka videot, kui lihtne see on!

Jura E8: https://www.youtube.com/watch?v=ZWwLohIBpQ0

Jura S8: https://www.youtube.com/watch?v=KXUJEhjw4Ec

Jura Z10: https://www.youtube.com/watch?v=BPajXOZCEPo

Kui piimapuhastus jäi tegemata

Kui piimavahustaja jäi puhastamata või tundub, et vahustaja siiski ei toimi suurepäraselt, on hea teha vahustajale põhjalik pesu. Selleks võta kogu piimavahustussüsteem osadeks lahti ning pane Jura puhastusgraanulitega vette ligunema. Ära unusta eemaldada ka piimavoolikult otsikud! Peale puhastavat vanni on vaja osad vaid loputada ning uuesti kokku panna. Soovitame ka piimavoolikut iga 6-12 kuu järel välja vahetada. Osta uus piimavoolik siit või kogu komplekt siit.

Võrdle