7 NÕUANNET – KUIDAS VALIDA TÄISAUTOMAATSET ESPRESSOMASINAT?

Mida silmas pidada korraliku espressomasina valikul? Kust leida suurim valik kohvimasinaid ja parima hinna garantii?​

Teil on plaan soetada enda koju tõeline espressomasin, et saaksite oma köögis valmistada autentset espressot, cappuccinot ja lattet? See on kindlasti väga hea idee! Just seetõttu olemegi koostanud alloleva artikli. Jälgides meie poolt antud soovitusi ja juhiseid, on sul hoopis lihtsam leida parim espressomasin, mis oleks vastavuses nii sinu ootuste, vajaduste kui eelarvega. ​

KUIDAS TEHA KODUS HEAD ESPRESSOT?

​Selleks on vaja sul nelja komponenti – häid kohviube, masina tundmaõppimist ja kannatust ning mis peamine – head espressomasinat.

Selle viimase valimisest nüüd pikemalt räägimegi.

KUIDAS VALIDA KOHVIMASINAT?

Pane tähele, et alati ei saa kõige kallima ja kõige parema vahele lisada võrdusmärki. Seetõttu järgi neid allolevaid nõuandeid, et leida oma uuele masinale optimaalne hinna ja kvaliteedi suhe.

1. Millised on sinu (pere) vajadused?

Kas elad üksinda või suurema perega? Kui palju on kohvijoojaid? Kui sageli kohvi juuakse? Samuti võid siinkohal küsida endalt, et kui sageli võõrustad kohvijoojatest külalisi? Tea, et kui kohvisõpru on sinu kodus palju, peaksid valima masina, mille veepaak on vähemalt 1,8 liitrit ja kohvipaksusahtel mahutab 15 portsjoni. Kontoritesse mõeldud espressomasinad saavad hakkama aga veelgi suuremate kogustega!

Vähemoluline ei ole mõelda ka sellele, et korralik kohvimasin kestab tubli 10 aastat. Selle aja jooksul võib muutuda aga nii mõndagi – lapsed kasvavad suureks ja alustavad kohvijoomisega või vastupidi ehk siis on õige pea „pesast” välja lendamas.

Jälgi espressomasina valikul ka seda, kas masinat saab seadistada kohvioa sordi ja sinu maitse järgi või tuleb iga kord erinevat kohvijooki valmistama hakates ette võtta tülikam seadistus?

2. Milliseid kohvijooke armastad?

Kas sulle piisab vaid mustast kohvist või armastad lisaks piimaga kohvijooke? Vastavalt sellele tutvu kindlasti erinevate kohvijookide valmistamise võimalustega.

Või on sul peres hoopis kakao ja sooja vahumütsiga piima armastajaid? Korralik espressomasin saab hakkama nii sooja kui ka korralikult vahustatud piima valmistamisega!

​3. Milline on espressomasina tehniline võimekus?

Siia punkti alla kuulub palju erinevaid küsimusi. Alates sellest, kas erinevaid kohvijooke on võimalus valmistada kõigest ühe nupuvajutusega kuni selleni, et kas saad kohvimasina tööle panna mõne nutirakenduse abil samal ajal ise teises toas viibides?

Rääkimata kohvi kanguse, koguse, temperatuuri ja jahvatusastme ning piima vahustamise aja ja hulga reguleerimise võimalustest.

4. Espressomasina disain

Korralikud espressomasinad on oluliselt rohkem ruuminõudvad, kui vanad head tuntud filterkohvimasinad. Seega uue espressomasina ostu kaalumise juures mõtle ka kindlasti kuhu sa selle paigutad. Lisaks mõõtmetele pea silmas ka üldist disaini, et see sobituks kenasti sinu ülejäänud kodu stiiliga.
Tea, et uued kvaliteetsed espressomasinad on topelt korpusega. Seega lisaks kenale välimusele on siin ka praktiline külg – kohviubade jahvatamisest tekkiv müra on tunduvalt vaiksem!

Ajatu disain. Jura A7

​5. Kohvimasina hooldus

Oluline on nii igapäevane hooldus, kui korraline puhastus teatud kasutuskordade järel. Sellist täisutomaatset kohvimasinat ei ole olemas, mis ei vajagi hooldust ega pesu. Seega uuri, kas korralikuks hoolduseks on olemas sisse ehitatud puhastus- ja loputusprogramm või tuleb sul selleks kohvimasin iga kord detailideni lahti võtta? Kvaliteetsed masinad on varustatud värviliste displeidega, mis nii teksti kui pildiga juhatavad kogu puhastamise protsessi.

Samuti uuri hooldusvahendite kättesaadavuse ja maksumuse kohta. Kohvimasinaid tuleb alati puhastada selleks ettenähtud ja välja töötatud vahenditega. Vaid nii saad sa garanteerida endale parima võimaliku kohvijoogi maksimaalselt paljudeks aastateks.

6. Kui pikk on garantii?

Ostes kvaliteetse ja tunnustatud espressomasina, annab müüja sulle kaasa ka pikema garantii. See on kinnituseks, et valitud seade on korralik ja toodetud usaldusväärse tegija poolt. Näiteks JURA täisautomaatsetele kohvimasinatele kehtib lausa 2 aastane tehasegarantii.

7. Espressomasina hind

Loomulikult ei saa me üle ega ümber hinnast. Selle puhul leiab aga üsna suuri erinevusi, mis tulenevad kohvimasina mugavusest ja pakutavate funktsioonide rohkusest. Samuti koostekvaliteedist, mis määrab ära masina korpuse, elektroonika ja liikuvate osade vastupidavuse ja eluea. Kui aga mõelda, et masin kestab õige kasutamise juures sinu kodus 10 ja rohkem aastat, ei tundu see väljaminek aga hoopiski mitte nii kõrge.

Olgu näitena toodud, et Espresso Grupist on sul võimalik soetada head musta kohvi tegev masin juba 590 euro eest. Kui tahate, et masinal oleks ka piimavahustamise süsteem, algab masina hind 690 eurost. Soovides aga, et sa ei peaks ise piimavahustamisega tegelema, vaid piimakohvi valmistamiseks piisaks ühest nupule vajutamisest, saame pakkuda sulle masinaid, mille hind algab juba 890 eurost.

KOKKUVÕTE

Kohati võib tunduda, et hea ja sulle sobivaima espressomasina valimine käib üle jõu. Sellest pole midagi. Usu, et sa ei ole ainuke, kes nii on mõelnud. Just selle pärast ootamegi sind Espresso Grupp OÜ müügisalongi kohvimasinatega tutvuma. Espresso Grupi salongist leiad laia valiku kohvimasinaid, et neid oma silmaga üle vaadata ja isegi nendega valmistatud kohvi maitsta! Otse loomulikult ei puudu asjatundlikud ja professionaalsed klienditeenindajad, kes oskavad vastata kõikidele tekkida võivatele küsimustele.

NB! Espresso Grupi müügisaalis on väljas üks suurimaid JURA kohvimasinate valikuid Eestis ja parim teadmine, mis millega kokku käib ja kuidas töötab.

Võrdle